PU PRACOVNÉ RUKAVICE

PU skratka pre polyuretán sa používa na celý rad potiahnutých ochranných pracovných rukavíc, ktoré sú ideálne pre presnú prácu a ochranu výrobku. 
Polyuretánové pracovné rukavice sú ideálne na presné úlohy, keď pracovník potrebuje cit v rukách a zručnosť. 
Mikroporézna polyuretánová pena je kombinovaná s bezšvíkovou nylonovou vložkou, ktorá vytvára veľmi pružnú, ľahkú a pohodlnú mechanickú bariéru, ktorá sa prispôsobí každému pohybu.
Ruka, ktorá je chránená pred trením, môže vykonávať jemné úlohy bez únavy. 
Tieto pracovné rukavice sú ideálne na odolnosť voči oderu a trhaniu pri práci a majú dobrú odolnosť voči olejom. 
Polyuretán (PU) ponúka dobrú mechanickú odolnosť proti oderu, roztrhnutiu, skladaniu a starnutiu, bude aj naďalej dobre fungovať (ale nebude ponúkať ochranu) pri teplotách nižších ako -70ºC a vysokých až 88ºC 
V PU pracovných rukaviciach je zaručená chemická odolnosť voči ropným látkam, naftovým palivom, benzénom, toluénom, alkoholom, slabým kyselinám.
Polyuretánové PU bezpečnostné rukavice majú termoplastický elastomér, ktorý poskytuje silu, pružnosť a pohodlie. PU je priedušná, bez zápachu a neobsahuje žiadne latexové proteíny alebo chemické urýchľovače, ktoré môžu spôsobiť alergické reakcie u niektorých používateľov. PU je odolný voči ozónu, palivám, olejom a mnohým rozpúšťadlám, takže je ideálnou voľbou pre lakovanie a všeobecné podrobné montážne aplikácie.